Makyaj Teknikleri, Makyajın Püf Noktaları Nelerdir?
Kolay ve Kaliteli Makyaj Nasıl Yapılır?

AKZENT direct Deutschland - Nails, Beauty and More

Makyaj konusunda kendimize güveniyoruz. Çalıştığımız markaya güvenimiz sonsuz. Firma hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Makyaj, güzel ve bakımlı kadınların vazgeçemediği bir tutku... Ancak, makyajın da kendine göre birtakım incelikleri var. Ten rengine uygun olmayan fondöten ve leke gibi duran allık, kişiyi çevresine karşı mahçup duruma düşürebiliyor.

Fondöten: Uzmanların belirttiğine göre, fondöten, mutlaka temiz ve nemlendirilmiş cilde, nemli bir süngerle sürülmeli. Sünger her kullanıştan sonra yıkanmalı ve kurutulmalı. Fondöten aydınlık bir yerde sürülmeli, gündüz makyajı Gün ışığında, gece makyajı da iyi aydınlatılmış bir yerde yapılmalı. Saç dipleri ile yüzün birleştiği yerde renk farklılığı olmamalı. Fondöten bu bölgelerde küçük dokunuşlarla iyice yayılmalı. Seçilen fondöten ten rengine uygun olmalı ve ince tabaka halinde sürülmeli.

Pudra:Fondöten üzerine sürülecek pudranın şeffaf olması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, eğer tek başına kullanılacaksa, ten rengine uygun olması ve büyük pudra fırçası ile ince tabaka halinde sürülmesi gerektiğini bildiriyor.

Göz:Uzmanlar, toz farların, kullanımı ve dayanıklılık açısından daha iyi olduğunu belirterek, sık sık temizlenen süngerli çubuk veya yumuşak fırçalarla sürülmesi gerektiğini kaydediyor. Gözlerin renginde far sürmenin her zaman çok iyi netice vermediğini ifade eden uzmanlar, kişinin, yakışacak rengi deneyerek bulması gerektiğini vurguluyor.

Uzmanlar, gözlerini daha büyük göstermek isteyenlere de şu önerilerde bulunuyor: "Kirpik diplerine siyah veya kahverengi göz kalemi ile ince hat çekmeli, göz ucundan da biraz taşırmalısınız. Alt kirpiklerin diplerine de ince hat çekmeli, ancak bir pamuklu çubukla hattın keskinliğini dağıtmalısınız. Gözleriniz birbirine yakın ise gözün şakak tarafındaki ucunu daha koyu renk bir far ile belirgenleştirmelisiniz. Gözleriniz birbirinden çok ayrık ise göz pınarının üstünü kaşa kadar koyuca ton bir far ile gölgelemelisiniz".

Maskara: Siyah veya koyu kahverengi maskara sürerek gözlerin daha büyük ve anlamlı gösterilebileceğini belirten uzmanlar, maskara sürerken başı hafifçe kaldırıp aynaya bu şekilde bakarken boyamanın, göz çevresine bulaştırmamak açısından iyi bir teknik olduğunu bildiriyor.

Allık: Uzmanlar, allık fırçasının yumuşak ve uzun tüylü olması, sık sık yıkanması gerektiğini de ifade ederek, "Allığın rengi ten rengine uygun olarak pembemsi veya Toprak tonlarında olmalıdır. Allık, asla bir leke gibi durmamalı, çok hafif kullanılmalı, fırça bastırılmadan hafifçe değdirilerek sürülmelidir. Gece makyajında kullanılan allık biraz daha koyu olabilir. Ancak çok iyi dağıtılmalıdır. Yuvarlak bir yüzü daha ince göstermek için allığı, elmacık kemiklerinin altından şakaklara doğru ve şakaklara sürmelisiniz. Köşeli bir yüzde, elmacık kemiklerinin üzerine ve çenenin alt - yan sınırına allık sürülürse yüzde daha yumuşak bir ifade sağlanabilir. Yazın yüzünüz güneşten bronzlaştığında her zaman kullandığınızdan daha koyu bir allıkla yüzünüze ışıltı katmalısınız" diyorlar.

Dudak: Dudak makyajında şeklin çok önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar şunları kaydediyor:

"Dudaklar ince ise fondötenlenen dudakların bitimine kemik rengi bir kalemle ince bir çerçeve çizilir ve parmak uçlarıyla iyice dağıtarak hattın keskinliği azaltılır. Daha sonra dudak kalemi ile çerçeve çizilir ve içi uygun renk ruj ile boyanır. Açık renk rujlar dudağı daha dolgun gösterir. Kalın dudaklar, koyu renkli rujla daha ince gösterilebilir".

Makyaj Nedir;

Bitkilerden ve topraktan elde edilen doğal pigment boyaların deri altı tabakası epidermiz altına uygulanmasına kalıcı makyaj denir. Kalıcı makyaj boyaları doğal boya özelliğini taşıdığından anti alerjik özelliğe sahiptir. Bu nedenle derisi alerjik reaksiyon gösteren insan vücuduna bile uygulanmasında hiç bir sorun yoktur. Kalıcı makyaj uygulamasında kullandığımız kalıcı makyaj boyalarımız dermatolojik testlerden geçmiş kaliteli kalıcı makyaj boyalardır. Profesyonel kalıcı makyaj uygulaması her ne kadar kalıcı dövme uygulaması gibi yapılsa da kullanılan ekipman ve aletler tamamı ile farklıdır. Kalıcı makyaj uygulamalarını dövmeye benzemesindeki sebep aynı teknik uygulanılarak yapılmasından kaynaklıdır. Kalıcı makyaj (derma pigmenttasyon) sonuç olarak sağlık açısından bir tepkime yapmadığı gibi sizi daha güzel görünmenize yardımcı olur. İyi bir yerde kalıcı makyaj yaptırmakta çok önemlidir. Günümüzde dövme boyaları ile yapılmış kötü denilecek kalıcı makyaj uygulamaları bulunmaktadır. Sizde kalıcı makyaj uygulaması yaptıracaksanız size kalıcı makyaj yapacak kişinin uzmanlık belgesi olduğuna dikkat edin.

derma pigmenttasyon Makyaj Nedir?

Kalıcı Dudak Makyajı?

Profesyonel kalıcı makyaj dudak uygulamaları yapan salonumuzda sizde kalıcı makyaj dudak uygulaması yaptıra bilirsiniz. İsterseniz dudaklarınızın daha dolgun ve kusursuz bir çerçeveye sahip olmasını sağlaya bilirsiniz. Yapmış olduğumuz kalıcı makyaj dudak uygulaması en az üç ortalama beş yıl süre ile kalmaktadır. Dudak çerçevenizdeki eksiklik ve bozuklukları kalıcı makyaj dudak yaptırarak bu sorundan uzun vadede kurtula bilirsiniz. Dudak bölgenizin daha dolgun göstermek için kalıcı makyaj uygulaması yaptırmanızda mümkün.

Kalıcı Dudak Makyajı Kuaför Salonunda Kalıcı Dudak Makyajı Dudak Makyajı Nasıl Yapılır

Kalıcı Göz Makyajı;

Göz bölgesine uyguladığımız kalıcı makyaj eyeliner uygulamaları gözlerinizi daha dolgun ve keskin görünmesini sağlar. Profesyonel kalıcı makyaj eyeliner uygulamaları yapana salonumuzda hijyenik ve profesyonel kalıcı makyaj uzmanımıza sizde güvenle kalıcı makyaj eyeliner yaptıra bilirsiniz. Kalıcı makyaj eyeliner yapımı bir saat gibi bir zaman dilimde gerçekleştiriyoruz. İsterseniz göz üstü eyelier yada göz üstü ve göz altı eyelier uygulamanızı yapıyoruz. Minimum üç yıl kalan kalıcı makyaj eyeliner uygulamamız en fazla beş yıl orijinalliğini korumaktadır.

Kaliteli malzemeler kullanılarak yaptığımız kalıcı makyaj eyeliner uygulaması sizin yüz ifadenizi daha rahat kullanmanızı, pozitif hissetmenizi ve daha daha güzel bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Bir çok ünlünün vazgeçilmezi olan kalıcı makyaj eyeliner uygulamasını sizde yaptırarak şık bir görünüme kavuşa bilirsiniz. Kalıcı makyaj salonumuzu ziyaret ederek kalıcı makyaj eyelier hakkında gerekli bilgiye ulaşa bilirsiniz. Çalışma ortamımızı inceleyip kalıcı makyaj eyeliner uygulamanızı nasıl bir hijyenik ortamda gerçekleşeceğini inceleye bilirsiniz. Kalıcı makyaj eyelier yaptırmak için bizi arayıp randevu ala bilirisiniz.

Kalıcı Göz Makyajı Kalıcı Makyaj Eyeliner Göz Üstü ve Göz Altı Eyeliner

Kalıcı Kaş Makyajı;

Profesyonel kalıcı makyaj kaş uygulamalarının yapıldığı salonumuzda isterseniz kaş şeklinizi değiştire bilir, düşük olan kaşlarınızı kaldıra bilir, kaşlarınıza hacim kazandırıp daha dolgun gözükmesini sağlaya bilir, eksik olan bölgedeki kaşlarınıza kıl tekniği uygulayarak boşlukları kapata bilir ve çok güzel bir kaş görünümüne kalıcı makyaj kaş yaptırarak sahip ola bilirsiniz. Kalıcı makyaj kaş olarak stüdyomuzda iki teknik uygulamaktayız. İlki kaş doldurma dediğimiz kaş çizimi yapıldıktan sonra boşluk kalmadan doldurularak yapılan teknik. İkincisi kıl tekniği dediğimiz kıl şekli verilerek yapılan kalıcı makyaj kaş tekniğidir. Size yapılacak kaş kalıcı makyaj tekniği için kalıcı makyaj sanatçımıza danışa bilirsiniz.

Kalıcı makyaj kaş uygulamaları salonumuzda sizin nasıl bir model istediğini anlaya bilmek için yaptığımız kalıcı makyaj kaş resimlerinden örnekler gösterilir. Sonrasında kalıcı makyaj uygulaması ya uygulaması yapılacak kaş şekli kaş kalemi ile çizimi yapılır. Bu kaş çizimi istenilen kaş ortaya çıkınca emla anestezi kremi ile uyuşturulur. On beş dakika sonra yaptığımız kalıcı makyaj kaş çizimine başlamak için kalıcı makyaj makinesi ve kalıcı makyaj ekipmanları hazırlanır. Kalıcı makyaj iğnesi ve kalıcı makyaj makinesi ucu steril ambalajdan sizin gözünüzün önünde açılır ve makineye takılır. Kalıcı makyaj iğnesi ve diğer ekipmanlarımız tek kullanımlık olup size özel olarak size özel olarak kullanılır. Kalıcı makyaj kaş yapımı ortalama bir buçuk saat kadar sürer. Kalıcı makyaj kaş uygulaması anestezi keremi kullanılarak yapıldığı için acı duymazsınız. Yaptığımız kalıcı makyaj kaş uygulaması sonrasında size yapılması gereken kalıcı makyaj kaş bakımı kalıcı makyaj uzmanımız tarafından anlatılır. Kalıcı makyaj kaş yapıldıktan sonra iyileşme süresi bir hafta ila on gün arası kişinin bünyesine göre değişir. Kalıcı makyaj uygulamasında kullandığımız kalıcı makyaj ekipmanlarımız Amerikan malı olup tam profesyonel kalıcı makyaj malzemeleridir. Her kalıcı makyaj kaş malzemesi kişiye özel steril ambalajdadır.

Kalıcı Makyaj Tam Profesyonel Kalıcı Makyaj Kalıcı Makyaj İğnesi

MAKYAJ ÖNCESİ ve SONRASI RESİMLERİMİZ