Manikür ve Pedikür Hakkında Doğru Bildiğiniz Yanlışlarınız

Manikür ve Pedikür Hakkında Bilmeniz Gerekenler;

Eller iletişim esnasinda en önemli unsurlardan biridir. Şeytan tırnaklarına dikkat edilmeli! Bakımlı olmanın ön şartlarından biri de manikür ve pedikürdür.Günlük hayatımızda bütün vücudumuza oldugu gibi el ve ayak bakımınada önem verme-liyiz.


Kişinin yaşına, sezona ve moda renklere göre oje uygulanmalıdır.

Sürekli kırılan ve ayrılan tırnaklar ,besleyici ilaçlar ile güçlendirilmelidir.

Pedikür özellikle yazın büyük önem taşır.Kışın sürekli kapalı ayakkabılar içinde hava almayan ayaklarımızın sağlıklı ve hoş görünmesi için pediküre ihtiyaç vardır.

Batan ayak tırnakları kapalı ayakkabılar içinde kaldıkça büyük problemlere yol açar.Uzman kişiler tarafindan tedavi edilmelidir.

Bakımlı olmanın ön şartlarından biri de manikür ve pedikürdür.Günlük hayatımızda bütün vücudumuza olduğu gibi el ve ayak bakımında önem verme-liyiz.Eller iletişim esnasında en önemli unsurlardan biridir.Şeytan tırnaklarına dikkat edilmeli,kişinin yaşına, sezona ve moda renklere göre oje uygulanmalıdır.Sürekli kırılan ve ayrılan tırnaklar ,besleyici ilaçlar ile güçlendirilmelidir.Pedikür özellikle yazın büyük önem taşır.Kışın sürekli kapalı ayakkabılar içinde hava almayan ayaklarımızın sağlıklı ve hoş görünmesi içinpediküre ihtiyaç vardır.

Atan ayak tırnakları kapalı ayakkabılar içinde kaldıkça büyük problemlere yol açar.

Uzman kişiler tarafından tedavi edilmelidir.Manikür ve pedikür aletleri ortak kullanılmamalı Tırnak bakımı temizliğin de openly bir parçasıdır.Sağlıklı ve güzel tırnaklara kavuşmak doğru koşullarda yapılan manikür ve pedikür ile mümkündür. Ancak manikür pedikür aletlerinin ortak kullanımı, sağlık için uygun değildir.Diş fırçası ne kadar kişiye özel bir bakım aracı ise manikür pedikür setleri de kişiye özel olmalıdır.Kadın erkek herkesin kuaförüne giderken kendi bakım setini kullanmasını ya da tek kullanımlık aletleri kullanmasını öneriyorum.Ayrıca manikür ve pedikürün steril ortamlarda ve bu konunun uzmanı olan kişilere yaptırılması gerekir.

Sağlıksız koşullarda yapılan manikür pedikür, tırnak mantarından Hepatit B’ye pek çok hastalığa neden olabilir